מתודיקה הטמיעה עשרות טכנולוגיות למידה. בין המערכות המשווקוות על ידינו נמנית גם מערכת מחוללת למידה מתוקשבת חברתית – Composica.

Composica – מסייעת ללומד ומסייעת למחלקת ההדרכה לעשות יותר בפחות

  • Composica מעניקה שליטה גדולה מאוד למחלקת ההדרכה בניהול הפיתוח המתוקשב, ביצירת התכנים ובתחזוקה שלהם ובכך היא מגדילה מאוד את יכולות הארגון בעצמאות בניהול והפקה של פריטי למידה מתוקשבים
  • Composica מביאה עימה מגוון אדיר של תבניות ופתוחה לשינויים ותוספות של תבניות נוספות.
  • Composica מביאה עימה חדוות למידה – במגוון האפשרויות לאינטראקציות וחוויות כמו המשחקים הפנימיים בה.
  • ואולי הבשורה החשובה מכולם: הלמידה החברתית. Composica מאפשרת ללומד להיות שותף ופעיל יותר בתהליכי הלמידה, להגיב אליהם ולבוא לידי ביטוי ברוח ה- web 2.0. זוהי בשורת למידה משמעותית שאנו מאוד מאמינים בה. עולם הלומדות המסורתיות מוגבל באפקטיביות שלו והאפשרות להפוך את תהליך הלמידה לשיח המובנה בתוך התהליך עצמו הוא מפתח משמעותי להגברת האפקטיביות של הלמידה.

Composica נמכרת בכל העולם, ובארץ הפכה למחולל הלמידה הנמכר מסוגו ובארגונים רבים
עושים שימוש פעיל בכלי וביניהם:
לאומי קארד, בנק לאומי, אינטל, ניומוניקס, סופרפארם, פלאפון, בזק, שירותי בריאות כללית, HOT

מערכת קומפוסיקה בחברת פלאפון תקשורת.

ערן גל | לשעבר מנהל תחום למידה מתוקשבת וטכנולוגיות הדרכה | אגף הדרכה

"תחום למידה מתוקשבת בפלאפון תקשורת עושה שימוש במערכת זה 4 שנים ויותר. כיום מרבית מהלכי הלמידה לעובדים וותיקים וכן נושאים מסוימים בקורסי ההכשרה מועברים באמצעות לומדות שפותחו ועדיין מפותחות בקומפוסיקה. בפלאפון מפותחות יחידות הלימוד עבור מגוון קהלים וצרכים. המערכת משמשת מספר בעלי תפקיד באגף הדרכה: מפתחי למידה מתוקשבת, גרפיקאים, ר"ת פיתוח הדרכה ומנהלות המתקפות את התכנים בשלבים שונים של הפיתוח. למערכת התכונות החיוביות הבאות:
  1. ממשק משתמש נוח ופשוט. חלוקה לדפים המאפשרת עדכון קל ומהיר בהתאם לצורך.
  2. אפשרויות תקשורת בין ממשקים שונים תוך כדי פיתוח על גבי פריט הלמידה עצמו.
  3. מגוון משחקים מוכנים מראש וברי התאמה בדקות."

פורטל הידע של "מגדל" – העתיד בשפה שכולם מבינים

פורטל הידע באתר מגדל, שאופיין ופותח על ידי חברת מתודיקה זכה בפרס Webi 2009 וזכה לסקירות תקשורת שהצביעו על יתרונותיו והכריזו עליו כטוב בישראל בתחומו ( בכלכליסט ,גלובס ובמעריב ) ואף מככב עד היום בפרסומות בטלוויזיה.
במסגרת הפרויקט לקחנו על עצמנו את האתגר האדיר שהתבקש ביישום פרקטי לחזון "חסכון פנסיוני בשפה שכולם מבינים". צוות הפרויקט אפיין את פתרון הלמידה הנדרש ופיתח עשרות פריטי למידה ויישומים טכנולוגיים באתר.