ברוכים הבאים לויקי מילון שלנו, המכסה מאות מושגים מעולם הלמידה הארגונית. תודתנו החמה לכל מי שתרם ערך או הסבר ובפרט לתלמידי המרכז ללימודים אקדמיים ולדר' גילה קורץ על כתיבה מעמיקה של עשרות מושגים.
ערוך מאת פירוש       ערך
SCORM Sharable content object reference model

סקורם זה תקנים לבנייית תכני למידה כך שיתקשרו עם LMS. התקן מתייחס לפרוטוקולי העברת נתונים בלבד. לא לתוכן החומרים, עיצוב וכו'. התקן נבנה מתוך תקן AICC, ע"י צבא ארה"ב. AICC – תקן קודם, שהיו איתו המון בעיות.

התקן לא עוסק באופן הצגת הנתונים (גרפים, טבלאות וכו') אלא רק בהעברת נתונים – התממשקות WBT עם LMS.

בשטח יש בעיות עם תקן SCORM, ההתממשקות עם מערכות LMS אינה חלקה, ונידרשת אדפטציה ברמת הקוד ל-LMS ולכלי ה-authoring הספציפי (קפטיבייט, ארטיקולייט...).

אתר ADL, החברה שכותבת את ה-SCORM מספק אפשרות להריץ WBT ולקבל משוב – האם הוא בנוי לפי SCORM או לא. התקן עצמו, נגיש גם הוא מאתר החברה: www.adlnet.gov

SCORM
שי לביא Sharable Content Object Reference Model (SCORM) is a collection of standards and specifications for web-based e-learning. It defines communications between client side content and a host system called the run-time environment (לקוח מהויקיפדיה).

Offical web site:   http://www.adlnet.gov
SCORM
הדמיה -
שיטת הדרכה שנועדה לדמות/ לחקות מצבי אמת, בכדי לאפשר לחניך להתמודד מול מקרים רלוונטיים לתפקידם. ההדמיה עוסקת בקבלת החלטות.
ההדמיה יכולה להיעשות באמצעות תרחישים לימודיים, משחק תפקידים, תוכנה ואף טכנולוגיה.
עצם הפעילות, האתגר המחשבתי והדמיון למציאות, מקודדת את הלימוד בזיכרון לטווח ארוך.
Simulation
טלי SKA are characteristics that enables a job holder to accomplish the activities described in a task statement (what the job holder does).
s- skills
k- knowledge
a- attitude
SKA