מטרת הפרויקט:
חברת מתודיקה שותפה בפרויקט מרתק של האיחוד האירופאי, שמטרתו לעודד את בני הגיל השלישי באירופה להמשיך ולנהל אורחות חיים דינאמיים בסביבת ביתם ובנסיעותיהם, למרות הקשיים הפיזיים וחוסר הביטחון ההולכים ומתגברים עם התקדמות הגיל.

כיצד?
הפרויקט כולל סביבת אימון אינטגרטיבית על גבי פלטפורמות משחקים חדשניות, טאבלט ואפילו הטלפון הסלולארי, שמאמנת את המשתמשים על פעולות יומיומיות שונות ועל ניווט במסלולים שונים באופן מעשי: המשתמשים יוכלו ללכת בסלון ביתם ולהתאמן על מסלול מבוקש כשזה מופיע על מסך הטלוויזיה שלהם!!
בנוסף, גם בזמן אמת, בעת היציאה מהבית, נבנית עבור המשתמשים מערכת תומכת ביצועים שתותקן על גבי הטלפון הסלולארי שלהם ותתריע עבורם במקרה בו למשל סטו ממסלולם המתוכנן או נעמדו ברציף הלא נכון בעת המתנה לרכבת.

מדוע?
כאמור, בני הגיל השלישי נמנעים מלצאת מבתיהם לנסיעות ארוכות או לעיתים אפילו לטיול קרוב בגלל לקויות פיזיות, בעיות אוריינטציה או חוסר בתחושת ביטחון. חוסר התנועה והמוטיבציה גורם יותר ויותר לבידוד חברתי של קבוצה זו ולצורך לדאוג לה. כל זאת בעוד קבוצה זו הולכת וגדלה - עד שנת 2020, 25% מאוכלוסיית אירופה תהיה מעל גיל 65.
על ידי אימון על פעולות יומיומיות, שלכאורה נראות טריוויאליות, כגון: הליכה לתחנת הרכבת הקרובה, קניית כרטיס לרכבת וכיו"ב, ניתן לשפר פלאים את ביטחונם של בני הגיל השלישי ביכולותיהם הן מבחינה פיזית והן מבחינה קוגניטיבית ולעודדם לפעול יותר.

לקריאת רקע נוסף, לחץ כאן

מתודיקה בשיתוף עם חברות נוספות מגרמניה, אנגליה, שוויץ ואוסטריה לוקחות חלק בפרויקט המשמעותי הזה.